Якщо наймані працівники за свою роботу отримують зарплату, то військовослужбовці – грошове забезпечення, яке зарплатою не вважається. Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, scatpoisk.com установи тощо) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України (частина друга статі 24 Закону № 2232). Для інших випадків згідно ст. Початком проходження військової служби вважається день відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату – для громадян, призваних на строкову військову службу, громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період або день зарахування до списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, https://newmillennium.org.ls/blog/index.php?entryid=255092 установи тощо) – для громадян, прийнятих за контрактом, www.studio-mozart.com у тому числі військовозобов’язаних, https://newmillennium.org.ls/blog/index.php?entryid=255092 які проходять збори, та резервістів під час мобілізації. За громадянами, які призвані на військову службу по мобілізації, зберігається робоче місце та середній заробіток на підприємстві. Але згодом таке обмеження в строках виплати було знято, webtechnicom.net і станом на сьогоднішній день заробітна плата зберігається не лише за мобілізованими особами, а і за тими, https://newmillennium.org.ls/blog/index.php?entryid=255092 хто уклав контакт про проходження військової служби”, – зазначає юрист. За працівником, який підписав контракт добровольця, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток. Укласти контракт на службу в резерві у територіальних бригадах може будь-який громадянин України віком від 18 до 57 років, незалежно від статі.
Відповідне передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2014 р. 25 травня міністр оборони України Олексій Резніков детально роз’яснив, на які саме виплати зараз можуть розраховувати українські військові та як уникнути проблем з нарахуванням цих коштів. 15 тис. грн додаткової винагороди за несення служби під час воєнного стану та близько 50 тисяч гривень за безпосередню участь у бойових діях», – пояснює міністр оборони Олексій Резніков. Скільки платять військовослужбовцям під час воєнного стану в Україні? НВ узагальнив найголовніші аспекти щодо виплат військовослужбовцям під час війни в Україні з урахуванням роз’яснень Резнікова та більш ранніх пояснень спеціалістів Юридичної сотні, яка опікується правами військових. Після закінчення служби пенсії виплачуватимуть з урахуванням додаткової вислуги років. Після визначення розміру військового збору віднімаємо його від нарахованого заробітку. Правда, для отримання цих виплат знадобиться низка рапортів і документів від безпосереднього військового керівництва, а також дані фото- та відеоспостереження з координатами місця знищення. № 504/96-ВР дає право працівнику, який звільнений після проходження строкової військової служби, а також військової служби за призовом під час мобілізації на щорічну відпустку повної тривалості до настання 6-місячного строку безперервної роботи в перший рік роботи на підприємстві за умови, що після звільнення зі служби його було прийнято на роботу протягом 3 місяців без урахування часу проїзду до місця проживання.
В даній ситуації такою подією буде день зарахування до списків особового складу військової частини особи, яка уклала контракт про проходження військової служби. Те саме стосується добровольців, які записалися до лав Територіальної оборони, адже ТрО – це окремий рід сил Збройних сил України, громадяни так само підписують контракт на проходження військової служби (мінімальний термін для рядового складу – 3 роки). Статус ветерана війни також отримають добровольці Територіальної оборони. Суттєве зростання виплат пов’язано як зі збільшенням чисельності сил оборони України після 24 лютого, так і з введенням додаткових грошових виплат для військовослужбовців, особливо на передовій. У червні Міністерство оборони України готується виплатити військовослужбовцям, які захищають країну від російських окупантів, близько 64,5 млрд грн – суму, яка приблизно дорівнює виплатам за весь минулий рік. Так визначає стаття 9 Закону України «Про основи національного спротиву» від 16.07.2021 № 1702-IX (далі – Закон № 1702). Він набрав чинності 1 січня 2022 року. На них так само розповсюджується закони «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей». Відповідно до закону Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, такими родичами є другий з подружжя (чоловік чи дружина загиблого), діти, батьки та утриманці військовослужбовця.
Зокрема, зросте максимальна пенсія військовослужбовців у відставці: з 70% до 90% від грошового забезпечення на відповідних посадах. «Тобто, якщо військовослужбовець, скажімо рядовий стрілець пів місяця обороняв кордон з Угорщиною, а інші пів місяця брав безпосередню участь у боях на Харківщині чи Донеччині, сумарно на місяць йому буде нараховано щомісячне грошове забезпечення у розмірі близько 13-14 тис. 100 тис. грн на місяць (або приблизно 3000 грн на день) – для тих військових, які беруть участь у боях. Так, за літак можна отримати 1 млн дол., за танк – 100 тис. Для тих військових, які безпосередньо не залучені в бойових діях, додаткова винагорода складає 30 тис. Для більшості військовослужбовців розмір винагороди складає від 5 тисяч гривень, для командирів від 7 до 18 тисяч. У військовослужбовців Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ, морської піхоти та гірсько-штурмових військових частин грошове забезпечення в середньому на 2-3 тис. Грошове забепідвищення зп військовослужбовцям 2023ечення військовослужбовців можна порахувати самостійно. Грошове забезпечення – не єдине джерело доходу військовослужбовця. Отже, з заробітної плати мобілізованих працівників необхідно утримувати ПДФО за ставкою 18%, військовий збір за ставкою 1.5% та нараховувати на них ЄСВ за ставкою 22%. При цьому щодо ПДФО слід зазначити, що мобілізований працівник на загальних підставах має право на отримання податкової соціальної пільги, так як такі виплати включаються до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку.