Зазвичай це може бути “безсмертник” або сухі васильки – “щоб Бог милував від злої напасти”. Зазвичай з цього часу починалися справжні зимові холоди, тому 4 листопада господарі відкривали льохи для провітрювання, щоб запаси не підгнивали і не вичерпувалися. За народними традиціями 4 листопада господині перестилали постільну білизну і міняли натільні сорочки на чисті. За те, що ми разом у цій важкій несправедливій і невиправданій війні. Хочу висловити щирі слова подяки організаторам за те, що вони знаходять талановитих дітей, techbugs.info адже Україна має значну кількість обдарованої молоді. Лінтур і Ф. Потушняк виводили його від слова «кратк» – «коротк», маючи на увазі, що в різдвяні дні день найкоротший, починається поворот зими на весну. В тих піснях лунають мудрії слова. Нагадаємо, що пісенний конкурс «Золотий птах», який традиційно проходить навесні кожного року за сприяння Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, isvarburada.com Департаменту культури Вінницької міської ради, громадської організації «Центр «Культурна стратегія – ХХІ», ВРЦСМ галерея «Арт-шик», Благодійного фонду П.
У свою чергу, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, також привітав усіх учасників заходу та підкреслив пріоритетність підтримки людей з особливими потребами для держави. Порошенка, торгівельної марки «RUTA», Культурного центру «Галерея – ХХІ» та інших спонсорів, об’єднує талановитих дітей та молодь з особливими потребами з різних регіонів України. Провідною метою заходу є сприяння самореалізації дітей та молоді з інвалідністю. Також проект «Золотий птах» відбувається за сприяння представника Республіки Польща, Фонду ініціатив для людей з обмеженими можливостями «PRO OMNIBUS», який є організатором щорічного Міжнародного пісенного фестивалю для молоді з особливими потребами у польському місті Чехочинек під назвою «Чехочинські творчі зустрічі». М.К. Садовського 21 квітня відбувся черговий Міжнародний пісенний фестиваль-конкурс «Золотий птах» для дітей та молоді з особливими потребами. Учасники та переможці пісенного фестивалю-конкурсу «Золотий птах» отримали іменні дипломи, пам’ятні нагороди від ювелірної компанії «Діадема» та грошові премії від організаторів і спонсорів конкурсу. Приєднуюся до вітальних слів з нагоди проведення ІІ Міжнародного пісенного фестивалю-конкурсу «Золотий птах». Рада вітати учасників ІІ Мкалендар знаменних і пам’ятних дат на 2022 – 2023 навчальний рікжнародного пісенного фестивалю-конкурсу «Золотий птах». Я переконана, що фестиваль «Золотий птах» буде гідно представлений переможцем з України на пісенному фестивалі у Польщі, як і тоді, коли сумчанин Павло Шокота здобув ІІІ місце на Міжнародному конкурсі «Чехочинські творчі зустрічі». Переможниця фестивалю Анастасія Тарнавська представить Україну на ХХІІ пісенному фестивалі «Чехочинські творчі зустрічі» в липні 2018 року.
У наших предків День Казанської ікони Божої Матері вважався закінченням осені і польових робіт. Свято на честь Казанської ікони Божої Матері завжди було важливою календар знаменних дат на 2023 рік для школиою. Свято було тісно пов’язане з християнськими обрядами освячення води у відрах чи на річці. Після освячення священником святої води, web page люди несуть її у свої домівки. Пкалендар знаменних і пам ятних датсля цього монети збирали і роздавали між усіма членами родини, – вони вірили, що монети мають приносити удачу. Після нього вже по хатах лунали світські пісні, а колядувати не рекомендувалося. Насправді, в цей день не обов’язково дотримуватись дванадцяти страв, проте головною умовою є те, що на стіл подають тільки пісні страви: смажена риба, гречані млинці, вареники з капустою, узвар та кутя. Також господині пекли короваї з білого борошна, готували млинці, фаршировані курятиною, смажили пиріжки з яєчною начинкою. Керечун пекли із пшеничного, кукурудзяного, вівсяного, житнього борошна. У гірських районах керечун випікали з кукурудзяного або вівсяного борошна. Потім керечун із сіллю дають худобі. 19 січня всі українці святкують Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. На Хрещення Господнє освячують ріку. На боці світла і добра, правди та справедливості», – підсумував головком.
На Старий Новий рік жінкам та дівчатам взагалі заборонялося ходити в гості, або ж принаймні відвідувати чужу домівку раніше, ніж до неї зайшов чоловік. Вода, освячена в надвечір’я Богоявлення – “вечірня вода” – вважалася святішою, ніж на Водохреща, і вона “згидлива на всяке лихо”. Традиції вечора “Голодної куті”, або як ще його називають надвечір’я Богоявлення або другий Святий вечір, традиційно відзначають 18 січня. Однак у надвечір’я Богоявлення в деяких регіонах України існувала традиція “виганяти кутю”. У багатьох регіонах України ці традиції вшановують досі. Які існують звичаї та традиції? Які від нас у вічність відійшли. Якщо на свято Василя 14 січня щедрувальники-хлопці обходили з піснями оселі, то в цей вечір варто чекати дівчат-щедрувальниць. Якщо випаде з рук ложка, то того року не прийде сватач, якщо виделка – то треба готуватись до весілля. У деяких місцевостях дівчата, techinvestor.info заплющивши очі, несуть керамічні глечики до огорожі і коли попадуть на кіл, то того року треба чекати сватачів. Люди набирають з того проруба воду собі у посуд і несуть додому. В переддень Водохреща всі християни йдуть в церкву святити посуд. Обов’язковим обрядовим елементом вечері був хліб-керечун – один із тих 9-12 калачів, що був спечений у переддень Різдва і відкладений до «бабиного вечора». У цей особливий вечір напередодні Різдва нехай мир і спокій не покидають вас.