ТЕМА № 3. ЗАСАДИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Процесуальні норми є складовою частиною практично всіх шститутів конституційного права України. Без них неможливе втілення в життя конституційних шститутів і норм. Без згоди Конституційного Суду України суддю Конституційного Суду України не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання судді під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. Тому не випадково, що існують акти, де процесуальні норми або займають особливе місце, або є домінуючими в структурі і змісті таких актів. Інформація, що міститься у цьому розділі, повинна надавати членам Кабінету Міністрів вичерпну можливість вивчення запропонованих варіантів розв’язання проблеми. В цьому їх функціональне призначення: обслуговувати ін-ститут, забезпечувати реалізацію його норм. Типовими в цьому відношенні є розділ Конституції, де йдеться про законодавчий процес, Закон про вибори Президента України, Закон про вибори народних депутатів України, Закон про всеукраїнський та місцеві референдуми. 51. Верховний Суд вказує, що враховуючи те, що відповідно до ст. 8 Конституція України має найвищу юридичну силу, наявність в її тексті прямої вказівки на спосіб визначення суддівської винагороди є беззаперечним способом подолання будь-яких колізій у правовому регулюванні правовідносин щодо її нарахування та виплати на користь спеціального закону про судоустрій, яким є Закон № 1402-VIII, норми якого жодних обмежень щодо виплати суддівської винагороди у спірний період не містять.

Стаття 100. Рада Національного банку України розробляє основні засади грошово-кредитної політики та здійснює контроль за її проведенням. 31) здійснює інші повноваження, визначені Конституцією України. 2. Учасниками цивільних відносин є: держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб’єкти публічного права. На процесуальні норми є безпосередні вказівки в багатьох джерелах конституційного права України, причому в одних випадках вони подаються “в чистому вигляді”, норма робочого часу на 2023 рік в інших їх досить важко, а інколи й неможливо відділити від матеріальних норм. Згідно ст. 2 КАС України , завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. 10. Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 вересня 2021 року позовні вимоги задоволено частково. Так, відповідно до ст. ст. 22, 24 Конституції України, передбачено: утримуватись від дій, які спрямовані на будь-яке пряме чи непряме обмеження прав, встановлення прямих чи непрямих переваг громадян за расовими і національними ознаками, так само, як і всяку проповідь расової або націоНорми тривалості робочого дня на 2023 рікльної винятковості, ворожнечі або зневаги. Дри здійсненні статичної регулятивної функції на особу покладаються пасивні обов’язки – утримуватись від певних дій.

Прикладом реалізації пасивної функції можуть бути так звані абсолютні права, тобто права, носіям яких про-тистоїть невизначене коло зобов’язаних осіб (наприклад, право власності). Це – реалізація динамічної функції конституційного права, яка знаходить свій вияв в активних діях суб’єктів конституційно-правових відносин. Це – головний розподіл норм конституційного права, який відповідає поділові спеціально-юридичних функцій на регулятивні та охоронні. 12. Робота з документами, що надходять до Кабінету Міністрів, здійснюється в Секретаріаті Кабінету Міністрів відповідно до цього Регламенту, а також Порядку роботи з документами та організації діловодства в Секретаріаті Кабінету Міністрів, який затверджує Державний секретар Кабінету Міністрів. 1. Члени Кабінету Міністрів, керівники інших органів виконавчої влади за погодженням з Прем’єр-міністром можуть включатися до складу консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, що утворюються Президентом України для здійснення своїх повноважень, та брати участь у роботі таких органів і служб на громадських засадах. Стаття 113. Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. 1. У разі покладення Конституційним Судом України на Кабінет Міністрів зобов’язання щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України або дотримання його висновку Кабінет Міністрів у межах своїх повноважень вживає відповідних заходів та надає у разі витребування Конституційним Судом України письмове підтвердження виконання його рішення або дотримання висновку. Найбільш “насичені” процесуальними норма робочого часу на 2023 рікми є акти, які визначають порядок графік роботи на 2023 рік в Україні скачать та прийняття рішень органами державної влади – державними органами – регламенти цих органів або закони про їх ре-гламенти, зокрема, mirachem.com Регламент Верховної Ради України.

2. До майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом. Відповідно до ст. 144 КПК України пред’явлення обвинувачення глухим і німим та їхній допит проводять за правилами статей 140-143 КПК у присутності захисника, а також особи, яка розуміє їхні знаки. Актами цивільного законодавства є також інші закони України, які приймаються відповідно до Конституції України та цього Кодексу (далі – закон). 2. Основним актом цивільного законодавства України є Цивільний кодекс України. 1. Основу цивільного законодавства України становить Конституція України. Практика діяльності Верховної Ради України, Президента України та інших органів переконливо спростовують таку думку: процесуальні норми мають надзвичайне, принципове значення. Вони мають особливе, виняткове значення для юрисдикційної діяльності – діяльності Конституційного Суду. Вони є однією із передумов ефективної роботи державних органів, важливою гарантією законності в їх діяльності. Ними визначається порядок діяльності державних органів, прийняття рішень з питань їхньої компетенції, реалізація таких рішень тощо. В теорії і практиці прийнято вважати, що норми матеріального права виражають зміст діяльності державних органів, визначаючи їх правовий статус, а процесуальні норми закріплюють порядок, способи, методи здійснення цієї діяльності шляхом встановлення конкретних організаційно-правових (процесуальних) форм реалізації норм матеріального права.