web page https://fbbcrew.com/forum/profile/isiahkuhn83621/;
Крім того, МОЗ України разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було затверджено спільний Наказ від 06.02.2018 р. № 178/24 «Про затвердження Порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги» на виконання п. Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду з представниками уряду, щоб перевірити виконання заходів із забезпечення медичної галузі всім необхідним для протидії COVID-19 та актуалізації протиепідемічних дій. Президент звернувся до міністра охорони здоров’я з вимогою пояснити, чому досі не витрачено 100 мільйонів гривень, передбачених у бюджеті на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень. Президент Володимир Зеленський заявив, що зарплати лікарів другої ланки в Україні перебувають на неприпустимо низькому рівні. Стимулювати навчання лікарів роботі з ЕСОЗ”, – завершила Анна Фенчак. Одразу треба зазначити, що ця постанова не поширюється на лікарів та команди, що надають первинну медичну допомогу. Вона є обов’язковою для всіх комунальних закладів незалежно від їхньої організаційно-правової форми: бюджетних установ, некомерційних комунальних підприємств та інших закладів, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19 та забезпечують життєдіяльність населення. Одна команда на область передбачена тільки на момент першого укладення договору для закладів, які вже мають договір і в них вже працюють мультидисциплінарні команди.
Зеленський стверджує, що ОП спільно з урядом і парламентом “зроблять усе, щоб такі суми були не тільки на папері і щоб загальний бюджет охорони здоров’я зростав”. Тобто за минулі два місяці лікарі вже повинні були отримати цю доплату у складі зарплати. Закон набуде чинності через три місяці після опублікування – 31 березня. Закон посилює повноваження Нацради у регулюванні медіа, зберігає квотування, запроваджує регуляцію онлайн-медіа і водночас послаблює її (зокрема йдеться про заборону Нацраді блокувати зареєстровані медіа та дозвіл блокувати незареєстровані терміном на два тижні), полегшує умови ліцензування каналів, вносить зміни до закону про Суспільне мовлення (наприклад, дозволяє мовнику працювати у копродукції з іншими зарубіжними компаніями). Ухвалений 13 грудня закон «Про медіа» встановлює посадовий оклад члена Нацради у розмірі 75 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року – себто 186 тисяч гривень на 2023 рік. 15 грудня закон підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, а 29 грудня його підписав президент Володимир Зеленський. Зокрема, його розкритикувала Міжнародна федерація журналістів, але привітали Репортери без кордонів. Сума податку, нарахована на суму такого перевищення, утримується особою, що видала такі кошти, за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) платника податку за відповідний місяць, а у разі недостатності суми доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців до повної сплати суми такого податку.
Відзначимо, ухвалення закону «Про медіа» є однією з вимог для вступу України до ЄС. Верховна Рада ухвалила закон «Про медіа» у другому читанні і в цілому 13 грудня. 31 грудня текст закону опублікували у парламентській газеті «Голос України». Доплати, які встановлюються постановою, мають обмежений строк дії – з 1 вересня до 31 грудня. Надбавка за вислугу років на державній службі встановлюватиметься залежно від стажу державної служби у співвідношенні до мінімальної заробітної плати. Для інших фахівців, зокрема лаборантів, медсестер, акушерок тощо, доплата складатиме 50% від мінімальної зарплати, яка встановлена Законом про державний бюджет (з 1 вересня це 5 тис. 6,1 тис. грн. Найвищі зарплати були у медпрацівників Луганської області та Києва, найнижчі – у медпрацівників Одеської, Рівненської та Хмельницької областей. Крім того, з 2,9 мільярда гривень, які були виділені на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів індивідуального захисту, витрачено лише 514 мільйонів гривень. Досі не придбано обладнання для приймальних відділень опорних лікарень, хоча на це було виділено 5,3 мільярда гривень бюджетних коштів.
Видатки на Офіс президента, які викликали суперечки, між першим і другим читанням скоротили на 273 млн гривень. За словами президента, указ передбачає, що лікарі не можуть одержувати зарплату менше ніж 20 тис. Контекст:За даними Офісу президента, в Україні приблизно 700 тис. Також він закликав місцеву владу контролювати розподіл зарплат у медустановах, щоб не вийшло так, що “керівники лікарень отримують на місяць 100 тис., а лікарі й медсестри – 6 тис. грн”. “З 2022 року ми впроваджуємо нову Державну програму підтримки на 100 млн грн, яка буде направлена на підтримку професійної мобільності, перекваліфікацію/перепідготовку, можливість отримати нове житло та “підйомні” на новому місці роботи. 23,5 тис. грн, середнього медперсоналу – 7,5 тис. У 2020 році, за даними Національної служби здоров’я України, середня зарплата медиків, які надають спеціалізовану допомогу, становила майже 9 тис. У МОЗ повідомляли, що в Україні бракує майже 25 тис. Середня зарплата працівників медичної сфери в першому кварталі 2021 року, за інформацією Державної служби статистики (.xlsx), становила 11 254 грн (середня по Україні в цей час була 12 835 грн). Крім того, згідно з законом, заробітна плата голови Нацради встановлюється пропорційно до посадового окладу члена Нацради з коефіцієнтом 1,3 і має становити 241 тисяч гривень, а зарплата першого заступника, заступника голови та відповідального секретаря ради за коефіціентом 1,2 – тобто 223 тисяч гривень.