https://timdat.com.vn/%d1%84%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d1%96%d1%8f-%d0%b2%d0%bd%d1%83%d1%82%d1%80%d1%96%d1%88%d0%bd%d1%8f-%d1%82%d0%b5-%d1%89%d0%be-%d1%84%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d1%96%d1%8f-%d0%be%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%b2/ – https://timdat.com.vn/%d1%84%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d1%96%d1%8f-%d0%b2%d0%bd%d1%83%d1%82%d1%80%d1%96%d1%88%d0%bd%d1%8f-%d1%82%d0%b5-%d1%89%d0%be-%d1%84%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d1%96%d1%8f-%d0%be%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%b2/;
Якщо ми говоримо про розширений скринінг, який буде введено в 2022 році, то за ці послуги НСЗУ буде сплачувати окремо за окремим пакетом медичних послуг. Якщо ми говоримо про роль керівника лікарні в нових умовах, коли заклади отримали свободу в управлінських рішеннях, вона суттєво змінюється, і саме керівник має вплив на те, в якому напрямку буде рухатися заклад. Хочу нагадати, що цього року НСЗУ було запропоновано введення таких доплат на первинній ланці тільки за проведення вакцинації вакциною КПК, однак в вересні такі доплати отримали лише 59 закладів. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. №411 про «Деякі питання електронної системи охорони здоров’я», підключення та обмін даними з ЦБД можливі тільки за допомогою МІС. З огляду на великі обсяги медичної інформації, з якими щодня доводиться працювати медичним співробітникам, використання МІС дозволяє істотно знизити непрофільне навантаження на лікарів і персонал, допомагає керівництву в управлінні, прийнятті рішень, налагодженні стосунків із клієнтами і партнерами. Розробка індивідуальної МІС для оптимізації рутинних операцій – рішення, де потрібно зважити всі за і проти. Бажано вибирати системи, розробники яких пропонують скористатися пробним доступом до всіх функцій – так ви можете зрозуміти, чи дійсно вам потрібно стільки модулів, або можна обійтися стандартними, що входять у базовий комплект поставки.
Умови закупівлі ви можете подивитися на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги 2022” або в оголошенні на укладення тих чи інших послуг. Зараз ви розумієте, що по чинним нормативно-правовим актам, це має бути як аптечка першої необхідності. Наразі ми маємо ситуацію в Україні, в якій власники медичних закладів не оплачують комунальні послуги, хоча це вимога закону. Хочу звернути увагу на мобільну психіатрію: на жаль, в 2021 році в Рівненській області жоден із закладів не зайшов на надання цієї допомоги і тому вона залишилися недоступною, хоча по іншим областям ми бачимо великий попит від пацієнтів на отримання допомоги саме мобільної психіатричної команди. Деталізація, перелік медичних послуг та вимоги до медичних послуг і специфікація, тобто, що саме передбачено в оплаті за ці медичні послуги, знаходиться в умовах закупівлі. Усі надавачі медичних послуг, які подають заявки, пропозиції на укладення договору з НСЗУ, і далі будуть надавати ці послуги, повинні мати договір підряду. Поки ці кошти не будуть передані НСЗУ, ми не зможемо виокремити це як окремий пакет, тому що по-іншому це буде подвійне фінансування. Але це процес взаємовідносин між громадами, між власниками закладів. Другим пріоритетом, як зазначив заступник міністра Олексій Яременко, є трансформація госпітальної мережі закладів охорони здоров’я.
Ця програма буде опублікована в найближчі тижні”, – анонсував заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко. Ця вимога відповідає потребам пацієнта і суті самого пакету, тому вона буде збережена на 2022 рік. “Щодо екстреної медичної допомоги на наступний рік ми збільшуємо тариф на медичні послуги до 271 грн і будемо оплачувати за єдиним пакетом медичних послуг”, – зазначила Анна Фенчак. Також найближчими тижнями для громадського обговорення буде опубліковано проект постанови Кабінету Міністрів України про порядок реалізації медичних гарантій на наступний рік, де детальніше прописаний порядок укладення договорів. Скоро ця постанова Кабінету Міністрів України буде оприлюднена. Але, якщо заклад на даний момент не має КТ, але протягом року йому не вистачає трохи для того, щоб отримати підвищуючий коефіцієнт, то протягом року ця опція буде можлива. Тобто, протягом 24 годин відправити до регіонального центру, за яким закріплена область, зразок СКК для вчасного дослідження. З нашого боку саме дослідження буде оплачене за іншим тарифом тільки регіональному центру, який має можливість провести таке дослідження. Сама Програма не є продуктом тільки Національної служби здоров’я України, це результат спільної роботи.
Варто зазначити, що сама декларація – це волевиявлення пацієнта на отримання допомоги саме в цього лікаря і ми сплачуємо тому лікарю, якого обрав пацієнт. Маємо зазначити, що суттєвих змін в порядку укладення договорів не відбулося і проект постанови на 2022 рік схожий на поточний – це Постанова Кабінету Міністрів №133. Перелік діагностично споріднених груп, за якими буде відбуватися оплата за хірургічну допомогу поки що в проекті Постанови Кабінету Міністрів, але по хірургічній допомозі змін в порівнянні з минулим роком по діагностично спорідненим групам немає. Так первинній медичній допомозі на наступний рік передбачена ставка в розмірі 786,65 грн. “У спеціалізованій та високоспеціалізованій медичній допомозі основними змінами є те, що ми збільшуємо тариф від 6% до 59% на різні послуги. Окремо НСЗУ двічі на місяць надсилає закладам охорони здоров’я розшифровки з інформацією про те, які послуги внесено коректно і які ні. Як зазначила заступниця голови НСЗУ Тетяна Бойко основним обов’язком місцевої влади в контексті охорони здоров’я, перш за все, є забезпечення належних умов для надання громадянам медичної допомоги належної якості. Окремо заклади, які надають високоспеціалізовану допомогу дорослим або дітям і відповідають додатковим вимогам, отримують до ставки підвищуючий коефіцієнт 1,3”, – розповіла заступниця голови НСЗУ Анна Фенчак.